• השאירו פרטים לקבלת הצעה:
 •    
 •    
 •    
 •  
 • הצג טלפון *3393

פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

10 טיפים לעיצוב הגינה המושלמת

​רוצים גינה ירוקה, יפה ומטופחת בתוך הבית, עם פרחים וצמחייה פורחת - כזו שכיף לשבת בה על כוס קפה או להתבונן בה מתוך הבית? לשם כך צריך להשקיע. מומחי הגינון של אפריקה ישראל מגורים עם מבחר עצות כיצד לטפח את הגינה לקראת הקיץ:

 1. הכינו את הציוד הנדרש. כבר עכשיו, באביב, מומלץ לבדוק את תקינות צינורות ההשקיה, באם קיימים, וכל ציוד נוסף כגון טפטפות או מערכת השקיה אוטומטית וממוחשבת.
 2. הקפידו לגזום ענפים וצמחים יבשים. נכון, הקפדתם להשקות את הגינה גם בחורף, אבל יש פה ושם צמחים שעליהם הצהיבו, או פרחים שקמלו. אל תפחדו לגזום ענפים מתים או צמחים יבשים, גם אם אלה הצמחים האהובים עליכם. עם קצת עזרה וטיפוח הגבעולים והעלים יצמחו שוב, הפעם ירוקים ורעננים. את התותחים הכבדים השאירו למומחים: עצים ושיחים עדיף לגזום בעזרת בעל מקצוע.
 3. זכרו: כל צמח זקוק להשקיה. יש לכם קקטוסים או את בני דודם, הסוקולנטים למיניהם? זכרו שעל אף שהם מאד נוחים לתפעול ולא דורשים יותר מדי, גם הם זקוקים מדי פעם להשקיה ולתשומת לב. 
 4. אפשר וכדאי להשתמש במים ממוחזרים להשקיה. המים שאתם משתמשים בהם לבישול (של פסטה, למשל), מלאים בחומרים מזינים הטובים לצמחים שלכם. במקום לשפוך אותם, הניחו להם להתקרר לטמפרטורת החדר והשקו עמם את הצמחים. מעבר לזה שהגינה שלכם תהיה ירוקה ועמידה יותר, תתרמו גם לאיכות הסביבה.
 5. גם את קליפות הביצים אל תזרקו. הן חשובות לצמחים שלכם. זה שבביצה יש חלבון זה ידוע, אבל האם ידעתם שקליפות ביצים מיובשות עשירות בסידן פחמי, המשמש כדשן טבעי נפלא לצמחים? נסו לרסק את הקליפות במערבל במקום להשליך אותן לפח, ופזרו בגינה כדי להעשיר את האדמה.
 6. תה קמומיל: טוב גם לצמחים שלכם. תה קמומיל נהדר לבריאות שלנו – ושל הצמחים שלנו. השתמשו בו כדי למנוע זיהומים, חיידקים ופטריות מהצמחים, במיוחד בשתילים זעירים. חשוב לוודא שהחליטה מקוררת לפני שאתם שופכים אותה ישירות על הצמחים.
 7. שעת ההשקיה חשובה. זוכרים את המשפט חבל על כל טיפה? כדאי להשקות את הגינה בשעות הבוקר המוקדמות (5:00-6:00 זוהי השעה המומלצת), או בערב לאחר שקיעת השמש. במדינה שלנו מים הם מצרך יקר, והשקיה בשעות המומלצות תיטיב עם הצמחים שלכם שלא יישארו צמאים, במיוחד בקיץ הבא עלינו לטובה.
 8. גם למיקום הצמחים יש חשיבות. הקפידו לנטוע שתילים קצרים בצד הדרומי של הגינה, וצמחים גבוהים -בצדה הצפוני. הסידור הזה ימנע מהצמחים הגבוהים להצל על הנמוכים ולהסתיר להם את השמש, החשובה כל כך להתפתחותם.
 9. הקפידו על ריסוס והדברה. חשוב מאד לרסס עשבים שוטים ולהדביר את הגינה מיתושים, ברחשים ומזיקים אחרים, המתגברים בתחילת הקיץ. נכון, עכשיו הוא בדיוק הזמן לעשות את זה.
 10. מחפשים מה לשתול? לכל עונה צמחים המתאימים לה. באביב, לאחר הכנת הקרקע, מומלץ לשתול ציניה, קוסמוס מנוצה, טגטס ואת הווינקה, שמאריכה פריחה יותר משאר הצמחים העונתיים של הקיץ. למיטיבי לכת שרוצים לטפח גם ערוגת ירקות ופירות, לקראת הקיץ מומלץ לשתול חמנייה, תירס, עגבנייה, חציל, מלפפון, פלפל, אבטיח ומלון.