פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

​לעבור את זה בכיף: כל הטיפים למעבר דירה מוצלח

מעבר דירה לעיתים מצטייר אצלנו כמטלה שיש לבצע, אבל אפשר וכדאי להפוך אותו למשימה כיפית ומוצלחת. לקראת האביב והקיץ - העונות החמות של מעברי הדירות – המומחים של אפריקה ישראל מגורים עם 10 טיפים למעבר קל ונעים

יש משהו מאד מרגש בהתחלה חדשה, במיוחד במעבר לבית חדש. הנוף שמשתנה, החוויות החדשות שמחכות לנו, החברים החדשים שעוד נכיר, לעיתים גם הריהוט שמתחדש, ואפילו הריח של בית חדש, לא דומים לשום דבר אחר. מה שפחות מלהיב את רובנו הוא המעבר עצמו, משלב המיון של מה ממשיך איתנו לבית החדש ומה עשה את שלו, דרך האריזה ועד ההובלה.

אבל אם מתכננים את התהליך בחוכמה, אפשר לעבור גם את החלקים היותר מאתגרים של המשימה בהצלחה גדולה ובנעימים, ואפילו ליהנות מהם. המומחים של אפריקה ישראל מגורים עם 10 טיפים יעילים:

  1. ​הגדירו מראש לו"ז וחלקו משימות בין בני הבית. לארוז חיים שלמים, בפרט כשמדובר במשפחה, זה לא דבר פשוט. כדאי להיערך לכך בהתאם ומספיק זמן מראש גם מבחינת הזמן שתקדישו לנושא, וגם מבחינת תכנית פעולה מסודרת. אתם לא רוצים להגיע לרגע האמת ולגלות שלא הספקתם לארוז חדר שלם. כיום יש בשוק חברות הובלה שגם אורזות עבור הדיירים את תכולת הבית. אם בחרתם לארוז לבד, נסו בתכנית שלכם להיות כמה שיותר ספציפיים: הגדירו יום שבו תארזו כל חדר, ואל תחששו לחלק משימות גם לבני הבית הצעירים: הם יכולים, למשל, למיין את הצעצועים ואת שאר החפצים שלהם, להחליט מה ייקחו עמם לבית החדש ומה לא. את הבגדים ואת המשחקים שלא ימשיכו אתכם תוכלו להעביר הלאה, לחברים או לתרומה.

  2. דאגו לציוד אריזה מתאים. אם אתם אורזים בעצמכם, חשוב שתצטיידו בציוד טוב. תוכלו לבקש מהמובילים שלכם ארגזים איכותיים, או לרכוש לבד ארגזים עם דופן כפולה. מומלץ לארוז את הציוד בארגזים קטנים יחסית ולא גדולים מאד, כדי להקל על המובילים. אם בכל זאת אתם משתמשים במספר ארגזים גדולים, ארזו בהם מוצרים קלים, אחרת יש סכנה שיקרעו (וגם המובילים יודו לכם על כך).

  3. נקו את החפצים לפני האריזה. עשו לעצמכם טובה, והעבירו סמרטוט לח על הספרים, על פריטי הנוי ועל שאר החפצים המאובקים. זה גם ייתן לכם הרגשה טובה יותר, וגם ישאיר את האבק בבית הישן.

  4. ארזו חכם. התחילו את משימת האריזה עם אביזרים שלא נמצאים בשימוש יומיומי, ורכזו את הארגזים הארוזים – עם ציון בולט של מה הם מכילים בתוכם והאם הם שבירים, כמובן – בחדר אחד בבית, או בצמוד לקירות על מנת שלא יפריעו להתנהלות דיירי הבית. השאירו לכם מספר מועט של כלי אוכל ובגדים, וארזו אותם בסוף. בנוסף, מומלץ לארוז לפי נושאים: צעצועים למשל, רכזו בארגז אחד. כך גם לגבי כלי בית, כלי מטבח, חפצי נוי, ספרים וכיו"ב. אם יש לכם כמות נכבדה של ספרים או שמדובר בעבי כרס, חלקו אותם לכמה ארגזים. נסו לא לערבב מוצרים מחדרים שונים באותם הארגזים.

  5. איך אורזים מוצרים שבירים? מוצרים שבירים, ובהם כלי מטבח, מומלץ לרפד - כל אחד בנפרד - בנייר עיתון או בניילון בועות (הידוע בשמו העממי פצפצים). בנוסף, תוכלו לרפד את תחתית הארגז במגבת ליתר ביטחון. בגדים מומלץ לארוז בשקיות גדולות ולא בארגזים, על מנת שלא יתקמטו. את סגירת הארגזים כדאי להשאיר לסוף המשימה – לפעמים תגלו ששכחתם לארוז דבר מה, שיכול להיכנס לאחד הארגזים שנשארו פתוחים.

  6. לא חייבים לפרק את תכולת השידות. יש לכם שידת איפור או סתם שידת מגירות עמוסה בכל טוב? אחרי שמיינתם ונשארתם רק עם מה שתרצו שילך אתכם לבית החדש, תוכלו לעטוף את השידה עצמה בסרט (אנחנו ממליצים על סרט ללא דבק). כך תחסכו גם בזמן וגם בכמות הארגזים.

  7. השאירו ארגז או שניים ריקים לסוף. עבדתם לפי התכנית שהכנתם מראש, חשבתם שסיימתם הכל, והנה גיליתם כמה פריטים ששכחתם מאחור – אבל הכל כבר ארוז וסגור? מזל שהשארתם ארגז או שניים קטנים לסוף, בדיוק למטרה הזו. גם אם הפריטים לא קשורים זה לזה, תמיד תוכלו לכתוב על הארגז "פיצ'פקעס" או "כל מיני".

  8. ומה עם התכשיטים והחפצים היקרים? ודאו שהמובילים שלכם מטפלים נאמנה בחפצים הגדולים והיקרים שלכם: מובילים מקצועיים ומיומנים יעטפו בניילון נצמד או בניילון בועות מסכי מחשב וטלוויזיה, תמונות, מראות וכיו"ב. ודאו שהכבלים של מוצרי האלקטרוניקה שלכם נשמרים בצמוד למוצר, על מנת שלא תסתבכו לאחר מכן בהרכבתם. פריטים יקרים וחשובים אחרים כמו כסף, תכשיטים, דרכון, מסמכים חשובים, תרופות בשימוש יומיומי ותכשיטים יקרי ערך אנו ממליצים לכם לקחת איתכם בתיק.

  9. הכינו מזוודה לימים הראשונים בבית החדש. עם כל הריצות, הניקיונות, העבודה והסידורים, כנראה לא תספיקו לפרוק את כל הארגזים בימים הראשונים בביתכם החדש. לכן אנו ממליצים לכם להכין מזוודה או ארגז בדיוק למטרה הזו, שיכילו את הדברים הבסיסיים שתצטרכו לשבוע הראשון שלכם בבית: נס קפה וסוכר, שוקו לילדים וצעצוע אהוב, מברשות ומשחות שיניים, כמה בגדים ומצעים, מגבות וכלי רחצה.

  10. יום ההובלה. היום הגדול הגיע, והמובילים מעמיסים את הציוד, הריהוט וכל יתר החפצים שלכם אל ביתכם החדש. זה הזמן לעשות סריקה אחרונה בבית שאתם עוזבים, ולוודא שלא שכחתם כלום. זרקו לפח ג'אנק שנשאר והעבירו מטאטא אחריכם. בין אם הדירה הקודמת נמכרה ובין אם הושכרה, יהיה נחמד מצדכם להתחשב בדיירים הבאים.

תתחדשו!