פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

​מה משפחות רוצות? אבני הדרך של "אפריקה ישראל מגורים" במסלול המשפחה של כולנו

מראשית דרכה ועד היום, מזה למעלה מ-75 שנה, פועלת אפריקה ישראל מגורים לייזום ולבניית שכונות המגורים הקהילתיות הטובות ביותר למשפחות. איך היא עושה את זה ומה הוביל אותה לשם?


אפריקה ישראל מגורים, מקבוצת "אפריקה ישראל", מובילה את תרבות הדיור בישראל מזה למעלה מ-75 שנה, כחברה לייזום נדל"ן למגורים מהגדולות והוותיקות בישראל. החברה אחראית על מהפכת הדיור שחלה בעשורים האחרונים במדינה, אשר שינתה את חווית המגורים ואת איכות חייהן של משפחות רבות, עם מותג "שכונות הסביונים" – פרויקטי מגורים למשפחות, שהפכו שם נרדף לאיכות חיים. אפריקה ישראל מגורים מנצחת מזה שנים רבות על הקמתן של השכונות הקהילתיות האיכותיות בישראל, המציעות למשפחות את כל מה שהן צריכות וחולמות עליו, תחת קורת גג אחת.

החברה מציעה ללקוחותיה דירות חדשות במפרט טכני עשיר ומפנק, בתוך שכונות מגורים קהילתיות ואיכותיות, עם מכלול שלם של שירותים לכל המשפחה, שנבנו במלואן על ידי החברה. המשפחות הגרות בשכונות הסביונים נהנות משירותים קהילתיים מגוונים ונחוצים ליד הבית, וממוסדות חינוך ותרבות איכותיים. בזכות ההשקעה המסיבית לאורך שנים בפיתוח סביבתי מצד אפריקה ישראל מגורים, רכישת דירה בפרויקטים השונים של החברה נחשבת להשקעה בטוחה ומשתלמת, עם ערך נכס מובטח ותשואת נדל"ן הנמצאת בעלייה מתמדת.

זכיות בתואר "חברת הנדל"ן המובילה והאמינה בישראל"

מיום הקמת חברת אפריקה ישראל מגורים, דרך רכישת השליטה שבה על ידי איש העסקים לב לבייב ב-1996, ועד הפיכתה לחברה ציבורית ביוני 2006, מקדמת אפריקה ישראל מגורים את תחום ייזום הנדל"ן למגורים בישראל, וקובעת כל העת סטנדרטים חדשים לשיפור ולשדרוג חוויית המגורים של לקוחותיה. בשנים האחרונות נבחרה כ"חברת הנדל"ן המובילה והאמינה בישראל", במסגרת סקרי דעת קהל שנערכו על ידי גופים שונים. כך למשל, זכתה בתואר היוקרתי במסגרת סקר דעת קהל של העיתון הכלכלי "גלובס", זו השנה החמישית ברציפות, ובמסגרת סקרים של קבוצת המידע העסקי "דן אנד ברדסטריט".

חזון פורץ דרך: ליישב את ישראל בסטנדרט בנייה גבוה

תחילת הדרך של אפריקה ישראל מגורים נמצאת אי שם בשנות השישים המוקדמות. החברה אמנם הוקמה רשמית ב- 1960, אך תחילת דרכה שזורה עוד בצעדיה הראשונים של החברה האם, קבוצת אפריקה ישראל, שהוקמה ב-1934 על ידי חבורת בעלי הון חדורי אידיאולוגיה ציונית מדרום אפריקה. בהתאם לחזונם פורץ הדרך דאז - ליישב את ארץ ישראל תוך בנייה בסטנדרט גבוה במיוחד - הם הקימו את היישוב סביון ב-1951, ששימש כיישוב היוקרתי הראשון בארץ, ומהווה עד היום סמל סטטוס לחיים הטובים.

מודל ה"שכונה שהיא עיר" נולד

בסביבת נדל"ן תחרותית, לצד ביקוש גבוה לדירות חדשות והיצע קרקעות הולך ומצטמצם, כשברקע מצוקת הדיור המעסיקה את הציבור כולו, הגתה לראשונה אפריקה ישראל מגורים ב-1992 את מודל "שכונה שהיא עיר" - מעטפת קהילתית שלמה בשכונת מגורים המבודלת מסביבתה, וכוללת מספר רב של דירות בסטנדרט בנייה גבוה, וכן שירותים מתקדמים לכל המשפחה. מודל זה, שסימל פרק חדש בתרבות הדיור הישראלית, מלווה את החברה מראשיתה ועד היום. תפיסה חדשנית זו, המבינה כי המשפחות לא מחפשות רק דירה יפה במחיר אטרקטיבי אלא ערך מוסף של חווית מגורים עשירה ושלמה, הובילה לכך, שאפריקה ישראל מגורים נחשבת למי שהטביעה חותם של שינוי במספר ערים בארץ, בעיקר באזור בקעת אונו.

התפיסה החדשנית של אפריקה ישראל מגורים לא נשארה רק בגדר רעיון: החברה מקפידה לבטא ערכים אלה, של משפחתיות, קהילתיות, מפרט עשיר ושירותים מתקדמים, בכל פרט הנוגע לפרויקטים שיוצאים תחת ידיה: החל ברמת התכנון החיצוני של בנייני המגורים, דרך תמהיל הדירות שבו ועד לפיתוח הסביבתי.

הסנוניות הראשונות בבקעת אונו

באותה שנה (1992) הקימה אפריקה ישראל מגורים את השכונות "נווה סביון" באור יהודה ו"קריית הסביונים" ביהוד, בהתאם למודל השכונה שהיא עיר. הפרויקט ביהוד, אחת הערים המתפתחות והמתחדשות בארץ, נבנה בסמוך לשכונת "קריית הסביונים" המבוקשת, כשהמשפחות הגרות בפרויקט נהנות ממיקום אטרקטיבי, במרכזה של בקעת אונו, עם נגישות גבוהה לצירי תנועה מרכזיים.

"נווה סביון" היא שכונה עם תעודות, שזכתה בפרס ארצי על מצוינות בבנייה, הודות לתכנון סביבתי יוצא דופן. בשכונה שטחים ירוקים רבים, פסלי נוי ופינות חמד, אך היא יפה גם מבפנים, עם מפרט עשיר ומפנק ותכנון מוקפד, המתחשב בצורכי המשפחות. 2400 המשפחות שגרות בשכונת "נווה סביון" נהנות משירותים קהילתיים מתקדמים בקרבת הבית, מפארק מטופח וירוק, ממרכז מסחרי, מנגישות גבוהה לתל אביב וממערכת חינוך מתקדמת.

דינמיות וורסטיליות בהתאמה לצורכי המשפחה המשתנים

עובדת היותן של שכונות המגורים של החברה טובות למשפחות, נעוצה גם בדינמיות שהפגינה אפריקה ישראל מגורים לאורך השנים, ועדיין מפגינה, תוך התאמה מוחלטת לצורכי המשפחה המשתנים. כך, במשך השנים חל שינוי בהרכב ובמפרטי הדירות, בהתאם לשינויים שחלו בטעמי המשפחות הישראליות. כיום מציעה אפריקה ישראל מגורים מגוון רחב של אפשרויות לשינוי ולשדרוג מפרט הדירה, ומשלבת ברוב הפרויקטים החדשים מתקנים מתקדמים דוגמת ספא, חדר כושר, מועדון ילדים ועוד, ליצירת חוויית מגורים הוליסטית ושלמה למשפחות.

פתרון גם לבעיית המחסור בקרקעות לבנייה

השנה נוסף נדבך חדש לחברה – תת המותג סביוני העיר – אשר נולד בעקבות ההתפתחות המואצת של תחום ההתחדשות העירונית, כפועל יוצא של הצורך הגובר בחיזוקם של בנייני מגורים בישראל מפני מפגעים בטיחותיים ורעידות אדמה. כך, לפני למעלה מארבע שנים הוקמה חברת הבת אפריקה 38, המתמחה בייזום ובביצוע פרויקטים בהליך של פינוי מבני מגורים, הריסתם ובנייתם מחדש, תוך ליווי הדיירים לאורך כל הליכי מימוש הפרויקט. שכונות המגורים החדשות שיוצרת החברה בהליך זה, תורמות לביטחונם האישי ולשקט הנפשי של הדיירים והמשפחות הרבות, אשר מקבלים דירה חדשה ומרווחת בסביבה ירוקה ומטופחת, העומדת בתקני הבטיחות המחמירים ביותר. בנוסף, פרויקטים אלה מעניקים פתרון לבעיית המחסור החמור בקרקעות לבנייה.