פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

​נוסטלגיה עדכנית

תמ"א 38/2 (הריסה ובניה מחדש) - המרענן הרשמי של המרכז המתחדש והשכונות הוותיקות בעיר רמת גן

המחסור בעתודות קרקע במרכז המתחדש של רמת גן ובשכונותיה משנות ה-40 וה-50 לצד הפתרונות שהוליד התכנון המודרני, הביאו להקמתם של בנייני מגורים חדשים במסגרת תמ"א 38/2, המרעננים את שכונות צמודי הקרקע הוותיקות ומשיבים אותן אל המפה באמצעות חלופות מגורים חדשות וזמינות.

במדינה המאופיינת באקלים ים תיכוני חם במרבית חודשי השנה, החלום הישראלי על בית צמוד קרקע עם גינה עודנו חי וקיים.

גינה מוסיפה חן, מהווה תחליף מרענן לסלון כמקום לאירוח משפחה וחברים ובעיקר משמשת כפינה ירוקה ושלווה שבה ניתן להירגע. משפחות עם ילדים קטנים נוטות להעדיף גינה בבית מגוריהם משום שהיא משמשת מקום תעסוקה שקט לילדים, גם כשמתחשק להם להתנסות בפעילויות הכרוכות במעט בלאגן. ואם חשקה נפשם באימוץ בע"ח, הגינה מהווה פתרון מעולה.

חולמים על גינה בעיר

עם קצת יצירתיות ניתן לגלות את יתרונותיה הפונקציונאליים הרבים של הגינה, החל מלהציב בה מחסן או בית עץ כמשחק לילדים, וכלה בלשתול בה עץ פרי שווה במיוחד. אף על פי כן, מרבית הישראלים מסרבים לעזוב אל מחוץ לעיר לשם בית צמוד קרקע, או חסרים את המשאבים הכלכליים הנדרשים לבית שכזה בתוך העיר. המחסור בעתודות קרקע לבנייה פרטית, ומחירם מרקיע השחקים של הבתים הפרטיים המועטים הקיימים באזור רמת גן רבתי, הובילו לכך שהחלום על רכישת בית צמוד קרקע בעיר הולך ומתרחק.

במסגרת החיים העירוניים, דירת מגורים במגדל הפכה בשנים האחרונות למוצר מבוקש ביותר, זאת על אף שדווקא שטח גדול, גינה צמודה ומקסימום פרטיות בשכונה שלווה וותיקה, קורצים לרבים מהישראלים.

הקאמבק של דירות הגן

בשנים האחרונות, במסגרת תכנית תמ"א 38/2 (הריסה ובניה מחדש) המקודמות ביתר שאת בעיר רמת גן, נבנות מאות דירות חדשות במרכז המתחדש של העיר ובשכונות השקטות והוותיקות שנוסדו אי אז בשנות ה-40 וה-50 והתאפיינו בעיקר בבניה של צמודי קרקע, דוגמת שכונת תל גנים, שיכון ותיקים ושכונת הגפן. השכונות הללו נהנות ממוניטין איכותי מחד וממחסור בעתודות קרקע מאידך, ולכן ככל שהבניה לגובה הפכה לנפוצה יותר, כך גם עלה ההיצע של דירות הגן שעושות קאמבק ומהוות כיום חלופה זמינה וזולה לצמודי הקרקע.

דירות הגן החדשות, בניגוד מוחלט לדירות הגן הראשונות שהחלו נבנות באמצע שנות ה-90', עברו במהלך השנים שינויים ושדרוגים ניכרים הודות לתכנון הנדסי מוקפד וחדשני התואם את רוח התקופה.

פתרונות יצירתיים לפרטיות בבניינים

מבין האתגרים עימם התמודד התכנון המודרני ניתן למצוא כיום פתרונות למחסור בפרטיות מוחלטת בו התאפיינו הדירות הישנות, על ידי בניה מדורגת והגבהת הגינה מיתר הסביבה תוך ניתוק ממנה וכן בניית פרגולה רחבת ידיים מעל לגינה להשגת פרטיות מוחלטת עבור הדיירים; גודל הגינה, אם בעבר הגינות כללו רצועת קרקע צרה וקטנה וגודלן התפרש לרוב על-פני כ-50 מ"ר בלבד, כיום מוצעות בפרויקטים​ החדשים גינות רחבות בשטחים של בין 100 ל-200 מ"ר ומעלה, וכיוצא באלה.

הודות לפתרונות אלה השתנתה תדמיתן של דירות הגן בקרב הקהל הישראלי והן הפכו עבורו למוצר אטרקטיבי שלא נופל בערכו מבתים צמודי קרקע.

כך, בכל פרויקט מגורים מודרני שנבנה במסגרת תמ"א 38/2 משולבות כיום דירות מרווחות עם גינה פרטית צמודה בשטח משתנה של בין 50 ל-250 מ"ר. הבנייה הרוויה מחדשת ומרעננת את שכונות צמודי הקרקע הוותיקות של רמת גן, והפרויקטים החדשים משיבים אותן אל המפה, מגמה שבאה לידי ביטוי בעליה בביקוש לדירות גן בעיר.

חברת אפריקה 38, חברת הבת של אפריקה ישראל מגורים, מקדמת פרויקטים של התחדשות עירונית ובניה חדשה בערים הוותיקות בהן אין עתודות קרקע לבניה חדשה. החברה פועלת תחת המותג סביוני העיר, ומשווקת במסגרת זו דירות ברמת גן, גבעתיים ותל אביב.


דוגמאות למחירי דירות גן בפרויקטים של אפריקה ישראל מגורים במסגרת מותג סביוני העיר:

  • דירת גן 4 חדרים, 90 מ"ר עם גינה בשטח 98 מ"ר, קומה 0 מתוך 9 קומות, בפרויקט פינוי-בינוי חרות 17-19 של אפריקה ישראל מגורים ברמת גן, תמכר בתמורה לכ-2.6 מיליון ₪.
  • דירת גן 4 חדרים, 92 מ"ר עם גינה בשטח 73 מ"ר, קומה 0 מתוך 8 קומות, בפרויקט פינוי-בינוי עוזיאל 128 של אפריקה ישראל מגורים ברמת גן, תמכר בתמורה לכ-2.38 מיליון ₪.
  • דירת גן 5 חדרים, 107 מ"ר עם גינה בשטח 75 מ"ר, קומה 0 מתוך 9 קומות, בפרויקט פינוי-בינוי  יכין 1 של אפריקה ישראל מגורים ברמת גן, תמכר בתמורה לכ-2.84 מיליון ₪.