פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

האביב העירוני: הכירו את מרכז ירושלים המחודש​

לצד אתרים היסטוריים חשובים וקדושים, מגלה בשנים האחרונות ירושלים צד נוסף בה: מרכז העיר עובר מהפכה של ממש, עם מרכזי תרבות ופנאי, רכבת קלה והתחדשות חזותית, כמו גם פיתוח אזורי תעסוקה חדשים ומודרניים. מהשילוב הקסום הזה של קודש וחול נהנים תושבי פרויקטי היוקרה של אפריקה ישראל מגורים, שהוקמו בלב העיר המתחדש והתוסס, עם בונוס נחשק: נוף פנורמי עוצר נשימה

ירושלים היא שם נרדף לקדושה ולרוח. בירת ישראל מפורסמת בכל העולם לאור חשיבותה לשלוש הדתות, ויראת הכבוד מורגשת בכל פינה בעיר. שיטוט יומיומי ברחובותיה ובסמטאותיה הייחודיות גורם לכל אחד להרגיש חלק מההיסטוריה. אבל ירושלים, שמערבת בין קודש לחול בהצלחה מעוררת השתאות, מגלה בשנים האחרונות צד נוסף שהיה חבוי בה – התחדשות, פיתוח וחיי תרבות ענפים. המוזיאונים הרבים, מוסדות התרבות, אולמות המופעים, המסעדות והאטרקציות המגוונות הרבות שצצות בכל רחבי העיר יוצרות בה שילוב מיוחד וקסום של חדש וישן. ירושלים מצליחה להתחדש ולהתפתח, ועם זאת לשמור על צביונה הכה מיוחד, על הלב ועל הייחודיות שלה. 

בשנים האחרונות מובילה הרשות לפיתוח ירושלים מגוון פרויקטים, העתידים לפתח מתחמי תרבות ובילוי חדשים ושוקקים בעיר, בהם מתחם תחנת הרכבת הישנה, פארק המסילה, מתחם הנסן (מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה) והפיכתו למרכז ניו־מדיה, עיצוב וקולנוע, בתי קפה בגן סאקר ובגן העצמאות ועוד. במסגרת תכנית עבודה רב שנתית, פועלת הרשות לפיתוח ירושלים לשדרוג אזורי התעסוקה הקיימים בעיר, ולפיתוח אזורי תעסוקה חדשים ומודרניים.

אמנות משדרגת את פני מרכז העיר

אחד מהפרויקטים החשובים שתורמים לפיתוח התרבותי של העיר הוא הקמת מיצבים אמנותיים אטרקטיביים. דוגמה לכך היא "רחוב המטריות" בשכונת נחלת שבעה, שבמסגרתו נתלו למעלה מאלף מטריות צבעוניות ברחוב ההיסטורי של השכונה. דוגמה נוספת היא פרויקט "רואים עולם" - מיצגים תלויים בסימן מדינות מרחבי העולם, אמני רחוב ומופעים לכל המשפחה שפועלים במרכז העיר. פעילויות נוספות שיזמה החברה אשר שינו את פני מרכז העיר הן הפיכתו לגלריה פתוחה, באמצעות פרויקט "גרפיטי מנורה" הממוקם בסמוך למרכז ז'ראר בכר, כחלק מתהליך שלם ורחב ליצירת גדרות דקורטיביות זמניות באתרי בנייה במרכז העיר, ו"גבעת הפרפרים" במתחם בצלאל-שץ - במסגרתו עיטרו רבבות פרפרים מ-200 זנים את עמודי התאורה, העצים, מרפסות הבתים והחומה המפורסמת. אלו רק חלק מהפעילויות שמתרחשות בירושלים, שהופכות את מרכז העיר למודרני ואטרקטיבי.

ממסעדות וחנויות אופנה ועד גלריות ומרכזי בילוי

פיתוח ושיקום התשתיות והמרחב הציבורי במרכז העיר מתבטאים גם בהשקעה בתשתיות תת־קרקעיות. בשנים האחרונות פותחו כיכרות בעיר (שלומציון וולרו) ומדרחובים שונים (חבצלת, שץ, בצלאל ובן שטח), ואף הוסדרו צירים חשובים (כאגריפס, אגרון, בצלאל ושלמה המלך). פרט לכך, הוקמו תשתיות לקיום אירועי תרבות גדולים בגן העצמאות, כולל הקמת בית קפה במקום. עבודות שיפוץ על ציר שלומציון נועדו להופכו לציר תוסס נוסף לעיר העתיקה. תשומות רבות מושקעות גם בפיתוח עסקי במרכז העיר, על ידי סיוע למגזר העסקי לפתח את תחום התיירות והתרבות באזור זה של ירושלים, לרבות קורסים, העשרות והכשרות לבעלי עסקים באזור. כיום פועלים במרכז ירושלים למעלה מ-1200 עסקים בתמהיל מגוון, רובם מהשנים האחרונות, החל בבתי קפה ומסעדות, ועד לחנויות אופנה, יודאיקה, תכשיטים, גלריות ומקומות בילוי ליליים, וכן אלפי משרדים. החייאת הפן המסחרי ותרבות הפנאי, עודדו גם יזמים פרטיים להשקיע במרכז העיר, בעיקר בתחומי המגורים, המסחר והמלונאות. ביקושים גבוהים נרשמים גם למלונות בוטיק במרכז העיר, בעיקר על ידי תושבי חוץ. מרכז מוזיקלי גדול, שבמרכזו כיכר ציבורית שאותה מייעדת עיריית ירושלים למופעים שונים, ישלים את חזרתו של מרכז העיר למרכז הפנאי של התושבים והמבקרים.

גם הבנייה חוזרת למרכז ירושלים

כחלק מתנופת ההתחדשות, גם הבנייה בירושלים עוברת שינויים רבים. חברות נדל"ן שונות גילו את הפוטנציאל הגלום בירושלים, גם עבור תושבי חוץ, והחלו להשקיע בפרויקטים רבים של בנייה חדשה ויוקרתית בעיר. גל הבנייה יוצר הזדמנות נדירה עבור כל מי שפועם בו לב יהודי, לרכוש חלקת אלוהים קטנה בעיר הקודש.

במשך שנים בנייה חדשה התקיימה רק בשכונות שבפאתי העיר, אך כיום גם הבנייה נמצאת במגמה של התחדשות, ומשתחלת בחזרה אל האזורים המבוקשים במרכז העיר. דוגמה לכך היא אזור התפר שבין שכונת מאה שערים לבין מרכז העיר התוסס, רחוב הנביאים. הרחוב, המהווה את הגבול בין שני העולמות הייחודיים לירושלים, בין קודש לחול, הפך לאחד ממוקדי הנדל"ן החמים בעיר. 

חצר הנביאים: להכניס את ירושלים לתוך הבית

ממש כאן, בלב ההיסטורי של ירושלים ובמרחק הליכה מהעיר העתיקה וממרכז העיר התוסס, ממוקם פרויקט "חצר הנביאים​" האקסקלוסיבי של אפריקה ישראל מגורים, המשקיף על פני העיר. הבניין היוקרתי בן 8 קומות כולל 143 דירות חדשות במפרט עשיר, והכניסה אליו נעשית דרך פטיו ירושלמי ייחודי. הפרויקט ממוקם בקרבה לשירותים נחוצים, למוסדות חינוך, קניות, תרבות ופנאי לכל המשפחה, ובמרחק פסיעה מהלב הפועם של העיר ואתרי הקודש שבה. 

מגורים בפרויקט מבטיחים, פרט לאיכות חיים יוקרתית, מעין מסע מרתק במנהרת הזמן עם נוף עשיר ויפהפה: חזית הפרויקט פונה לרחוב מונבז' וצופה על בניין סרגיי, אחד מהבניינים היפים והוותיקים בירושלים, הבנוי בסגנון רנסנס. בתוך מתחם הפרויקט קיים מבנה לשימור, על רחוב הלני המלכה, שהוקם בין השנים 1912-1917. ולצד האתרים ההיסטוריים והיפהפיים, במרחק הליכה קצר נמצא מרכז העיר המתחדש בקצב מהיר עם בתי קפה, מסעדות וגלריות, רחוב ממילא, מדרחוב בן יהודה ועוד. בקרבת הפרויקט מוסדות חינוך ודת נחשבים, וכן אמצעי תחבורה רבים כמו גם הרכבת הקלה.

מהפכה תחבורתית שבראשה הרכבת הקלה

רחוב הנביאים עובר מהפך בשנים האחרונות וזוכה לעדנה מחודשת, כחלק מתנופת בנייה מסיבית במרכז ירושלים הכוללת פרויקטי מגורים יוקרתיים, כיכרות ומדרחובים לרווחת התושבים, ושיפור התחבורה באזור. למהפכה התחבורתית, שבראשה הרכבת הקלה, השפעה לא רק על התנועה בעיר - אלא על שינוי מקיף של פני מרכז העיר. כך, הקו הראשון של הרכבת הקלה תוכנן לספק נגישות זמינה ונוחה למרכז העיר המתחדש והמתפתח, כחלק מחזון החייאתו. רחוב יפו, המהווה את הציר הראשי של מרכז העיר, הפך למדרחוב, ובכך מאפשר מעבר להולכי רגל ולרכבת הקלה בלבד. פיתוח הקו תורם לפריחה ולשגשוג נדל"ני ועסקי באזור, לצמיחת מרכזי תרבות ופנאי, ולנגישות תושבי השכונות הגדולות כפסגת זאב למרכז העיר, באמצעות תחנות הרכבת הקלה לאורך ציר הנסיעה.

סביון VIEW: מרפסת גג הפונה לנוף עוצר נשימה 

פרויקט מגורים יוקרתי נוסף בלב הפועם של ירושלים הוא סביון VIEW, מבית אפריקה ישראל מגורים, הנבנה על עתודת הקרקע האחרונה במרכז העיר השוקק, במרחק הליכה לכל האתרים הקדושים ולמרכז החי והתוסס. הפרויקט, הממוקם בין הרחובות המרכזיים יפו וראול וולנברג לבין רחוב הנביאים המבוקש, מציע חווית מגורים ייחודית המשלבת בין קודש לחול - בין האורבניות המודרנית והצבעונית של העיר, לבין ההיסטוריה הקסומה שלה. בפרויקט מגדל מגורים יוקרתי – הראשון שנבנה ברחוב יפו המרכזי - בן 24 קומות ו- 170 דירות, לצד בוטיק משרדים ומסחר (בן 8 קומות). מרבית הדירות כוללות מרפסת צמודה, גדולה ומרווחת, המשקיפה אל הנוף המרהיב של העיר. מגדל סביון VIEW הוא הגבוה ביותר באזור, ונמצא בנקודה הסמוכה ביותר לעיר העתיקה, ולנוף הקסום והייחודי הנשקף ממנה. בגג בניין בוטיק המשרדים קיימת גינה מטופחת וגדולה, אך גולת הכותרת של הפרויקט היא מרפסת גן עצומה, הממוקמת בקומה ה-18, ופונה אל נוף עוצר נשימה המשקיף אל מרכז העיר המתחדש. במרחק הליכה קצר מהפרויקט ממוקמים האתרים ההיסטוריים הקדושים, ובהם העיר העתיקה ושער יפו, ובנוסף - אטרקציות מודרניות כרחוב ממילא והקניון השוקק, המדרחוב הראשי של העיר, מסעדות, חנויות מותגים, בתי קפה וגלריות, וכמובן - שוק מחנה יהודה המיתולוגי. הרכבת הקלה העוברת מתחת לפרויקט מספקת נגישות גבוהה, מהירה ונוחה.

סביוני ארנונה: נוף פתוח מרהיב ובריזה נעימה

לנוף עוצר נשימה זוכים גם דיירי פרויקט "סביוני ארנונה" בעיר, הממוקם בשכונת ארנונה, אחת השכונות הגבוהות של ירושלים, המשקיפה על מדבר יהודה וטובלת באוויר הרים צלול. הקרבה לאזורי מסחר ותעשייה לצד המיקום הגבוה והנוף הפנורמי, הפכו את שכונת ארנונה לפנינת נדל"ן אמיתית. פרויקט "סביוני ארנונה" של אפריקה ישראל מגורים, שבו  2 בניינים בני 15 קומות, ממוקם בצמוד לפארק ירוק, הרחק מהכביש הראשי וקרוב לשירותי קהילה מפותחים. לכל דירה מרפסת גדולה, המשקיפה לנוף פתוח וזוכה לבריזה נעימה. מהקומות העליונות נשקף נוף חד פעמי של ים המלח ומדבר יהודה.