פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

​הצלצול הוא בשבילכם: השכונות המצטיינות בחינוך

בית ספר שמאפשר לימודים מחוץ לכיתות בפארק הסמוך, תכנית לימודים לשמירה על איכות הסביבה, מחשבים כבר בגני הילדים, ופרויקט בין-דורי המחבר בין גמלאים מתנדבים לילדי הגיל הרך הם רק חלק מהפעילויות הייחודיות, שמוסדות החינוך בסביבה הסביונית  שלכם מציעות לילדים

רכישת דירה היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שלנו. מעבר להיבט הכלכלי, היא מגלמת בתוכה מכלול שיקולים מכריעים, ובראשם – השאלה באיזו סביבה יגדלו הילדים. כל הורה רוצה עבור ילדיו את הטוב ביותר, ואחד הקריטריונים הקובעים מהי סביבה טובה, הוא נושא החינוך. מערכת חינוך איכותית מתחילה ברשות מקומית שדואגת לכך, ומשקיעה את מירב המשאבים בדור העתיד הצומח בתוכה. עם מגוון תכניות לימוד מרתקות ומעשירות שמרשות לעצמן לצאת מהקופסא, גם תלמידים ששיעורי בית הם לא התחביב הגדול שלהם ישמחו לבקר בבית הספר.

בגבעת שמואל מחנכים למצוינות

אחת הדוגמאות הבולטות שמדגימות זאת היא גבעת שמואל: החינוך בעיר נמצא בראש סדר העדיפויות, והעירייה מפנה כ-30% מהתקציב העירוני לטובת העניין, כמו גם לטובת אירועי תרבות. התוצאות ניכרות בשטח: תלמידי גבעת שמואל עומדים באופן קבוע בראש הרשימה הארצית של הזכאים לתעודת בגרות, עם ציוני מיצ"ב (מדדי יעילות וצמיחה בית ספרית) מהגבוהים בארץ. בגבעת שמואל, המפעילה פרויקטים חינוכיים פדגוגיים לטיפוח המצוינות, פועלים 5 בתי ספר יסודיים, 3 בתי ספר ממלכתיים-דתיים, חטיבת ביניים, תיכון, אולפנה לבנות, ו-44 גני ילדים - המיישמים הלכה למעשה תכניות חדשניות ומתקדמות. כך למשל, פועלת בגנים תכנית לאיתור ליקויי התפתחות, לצד תכנית לצמצום פערים תרבותיים. עיריית גבעת שמואל עתידה להקים, בסמוך לשכונת "סביוני גבעת שמואל" של "אפריקה ישראל מגורים", בתי ספר וגני ילדים נוספים, תחת האג'נדה של עידוד למצוינות. מוסדות חינוך אלה עתידים לשרת את ילדי סביוני גבעת שמואל, תחת האמונה שאין דבר כזה "אי אפשר" – הכל אפשרי עם צוות הוראה מיומן, מטפח ומעודד, שמדביק גם את התלמידים ברצון להצליח.

אירועי תרבות ופנאי עשירים לכל המשפחה

בנוסף, בגבעת שמואל פועל מרכז למידה ייעודי תחת השם "ינשוף", המרחיב השנה את פעילותו: המרכז - המסובסד ברובו על ידי העירייה - מיועד לתלמידי תיכון, המעוניינים לשפר את הישגיהם בלימודים ובבחינות הבגרות. פרט אליו, פועלים בעיר שני מועדוני נוער מקומיים ושתי תנועות נוער ארציות, וכן מתנ"ס לחינוך משלים ולפנאי. המתנ"ס מספק אירועי תרבות עשירים ומגוונים לכל המשפחה, ובהם הצגות, מופעי זמר ומחול, חוגים, הרצאות וסדנאות - לרווחתם ולהנאתם של תושבי העיר, ושל דיירי וילדי סביוני גבעת שמואל. ובדור האייפון והאייפד, חייבים להודות שילדים שמעדיפים חוגים ומופעי תרבות הם מחזה די נדיר.

טיפוח חשיבה מתמטית בגיל הרך

עוד רשות מקומית שמשקיעה רבות בתחום החינוך היא עיריית נס ציונה – עיר הנמצאת בצמיחה מתמדת. כ-50% מתקציב העירייה מושקע בחינוך, כאשר המשאבים מתחלקים בין החינוך הפורמלי - החל בגן הילדים ועד התיכון - לבין החינוך הבלתי פורמלי, הכולל חוגי העשרה לכל הגילאים, הפעלת צהרונים בסבסוד העירייה, אוניברסיטה פתוחה ואף מכללה לגמלאים. בנס ציונה 83 גני ילדים (מתוכם 7 המיועדים לילדים עם צרכים מיוחדים). 8 גני ילדים ממוקמים בפרויקט "סביוני נצר סירני" של "אפריקה ישראל מגורים". עיריית נס ציונה מאמינה, כי חינוך למצוינות ולהישגים מתחיל כבר בגיל הרך, ולכן מפעילה תכניות העשרה בגנים, בשיתוף משרד החינוך. בין התכניות הרבות ניתן למצוא טיפוח חשיבה מתמטית בגני החובה; חינוך סביבתי לשמירה על איכות הסביבה, ולהענקת כבוד לאדם, לבעלי החיים ולצומח; שיעורי מוזיקה, במסגרתם נחשפים הילדים ליצירות מוזיקליות מתקופות שונות ומסגנונות שונים; טיפוח שפה ואוריינות, והטמעת זהירות בדרכים. ועם כאלה הפעלות כבר בגיל הגן, לא פלא שילדי נס ציונה מתפתחים לבני נוער שמצטיינים בחינוך: נס ציונה מובילה את צמרת הטבלה הארצית בזכאות לתעודת בגרות, עם נתון של 85.5%, נכון לשנת 2014.

מחשבים לילדים כבר בגיל הגן

לא רק לחוגים יוצאי דופן זוכים ילדי הגן בנס ציונה: המחשבים בגני הילדים בעיר הם חלק בלתי נפרד מהסביבה הלימודית, ופרויקטים מיוחדים – כגון קשר בין דורי בין גמלאים המתנדבים בגנים אחת לשבוע לבין הילדים, או תכנית כוללת למניעת אלימות, מסייעים לפיתוח היכולות הרגשיות של הילדים.
גם בתי הספר בעיר פועלים על פי המוטו של חינוך לערכים מגיל צעיר. אחד מהם הוא בית הספר היסודי הנחשב "סביונים", שהוקם בשנת 2007 בשכונת סביוני נצר סירני. גם בית הספר היסודי "לב המושבה", הסמוך לפרויקט סביוני נצר סירני, מקדם ערכים חשובים דוגמת מנהיגות, קהילתיות והעצמה אישית, ומאפשר מרחב חינוכי לפיתוח מנהיגות קהילתית. בית הספר שם דגש על לימודי אמנויות ומדעים, וכן על פעילויות למען הקהילה, כגון איסוף מזון וביגוד לנזקקים. ללא ספק, פעילות מבורכת.
כחלק מהמוטו של עיריית נס ציונה לחינוך למצוינות, פועלים בעיר גם מרכזים לחינוך בלתי פורמלי, כגון תכנית היל"ה להשכלה וללימודי תעודה, המאפשרת לנוער שנשר ממסגרת הלימודים להשלים בגרויות, תוך עידוד להישגים לימודיים משמעותיים, בתחומי לימוד מגוונים.

עלייה של 4.3% השנה בזכאות לבגרות בנתניה

גם בנתניה נושא החינוך נמצא בראש הסולם של הרשות המקומית, וזו משקיעה למעלה משליש מתקציבה לטובת התחום - תוך טיפוח המצוינות וההישגים הלימודיים. ההשקעה משתלמת: על פי נתוני הזכאות לבגרות, שהתפרסמו בחודש יולי השנה על ידי משרד החינוך, חלה עלייה של 4.3% בשיעור הזכאים לבגרות בעיר. זאת, לעומת עלייה ארצית של 1.3% בלבד. כך, אחוז הזכאות לבגרות בנתניה עומד על 69.3%, לעומת ממוצע ארצי של 65.5%. בבתי ספר עירוניים רבים בנתניה, עלה אחוז הזכאות ברציפות במשך 5 השנים האחרונות, וחלקם אף עברו את רף ה-90%.

מגוון מסלולי לימוד לקידום המצוינות

מערכת החינוך בנתניה, המקיפה מאות מוסדות חינוך ועשרות אלפי תלמידים, מציעה מגוון של מסלולי לימוד ופרויקטים לתלמידים מצטיינים ולקידום מצוינות, בהם: בית ספר למחוננים, לימודי העשרה בתחומי דעת שונים, לימודים אוניברסיטאיים במקביל לתיכון, מגמות מצוינות בתיכוניים וביסודיים, למידה בקבוצות קטנות, ושיעורים פרטיים באמצעות האינטרנט. כמו כן, משמשת מערכת החינוך פלטפורמה לפרויקטים מקדמי תרבות, ובהם סל תרבות, תכניות העשרה, והפעלת בתי ספר מנגנים. הצעירים בעיר ימצאו ארבעה מוסדות אקדמאיים להשכלה גבוהה: המכללה האקדמית נתניה, מכללת אורט הרמלין לטכנולוגיה, מכללת לזלי קולג', וכמובן - המכללה לחינוך גופני בוינגייט.

תושבי עיר ימים נהנים ממרכז תרבות וקהילה ומאודיטוריום ענק

בסמוך לפרויקט SKY עיר ימים של אפריקה ישראל מגורים, פועלים מעון יום של נעמ"ת, 8 גני ילדים ושני בתי ספר יסודיים: ממלכתי על שם חיים חפר, וממ"ד על שם קרליבך. בשעות הפנאי נהנים תושבי השכונה ממרכז תרבות וקהילה על שם אריק איינשטיין, שחנכה העירייה (ברחוב בני ברמן), במטרה לתת מענה כולל לצורכי התרבות והקהילה בשכונה. במרכז ימצאו תושבי השכונה אודיטוריום ענק, הכולל כ-300 מושבים. ואם זה לא מספיק, בחזית השכונה פועלים ספורטק ומרכז טניס, לצד קניון "עיר ימים" החדש. כי חינוך, תרבות וספורט הולכים ביחד.

ב"סביון באגם" יוצאים מבית הספר ולומדים בפארק

גם בשכונת "סביון באגם" של אפריקה ישראל מגורים, נהנים ילדי השכונה ממעון יום של ויצ"ו, מ-8 גני ילדים, ומבית ספר יסודי ממלכתי, על שם אהרון דוידי. בית ספר יסודי זה מתאפיין בתכנית ייחודית, בשם "חקלאים צעירים", המחנכת לקיימות ולטיפוח סביבה אקולוגית. תכנית יוצאת דופן נוספת בבית הספר היא פרויקט "בית ספר גם בחוץ", המאפשר למידה מחוץ לכותלי בית הספר, בפארק "אגם החורף" הסמוך. כך, מגשימים התלמידים את חלומו של כל ילד בישראל, ונהנים מלימודים בטבע ירוק ובאוויר הפתוח. תהליך הלמידה הוא חווייתי, ושם דגש על התנסות רב חושית. סופרים את הדקות עד להפסקה? לא בבית ספרנו.