• השאירו פרטים לקבלת הצעה:
  •    
  •    
  •    
  •  
  • הצג טלפון *3990

פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

​איך מכניסים את החוץ פנימה?

כך תכניסו את החוץ של ירושלים אחת הערים היפות בעולם לתוך הבית

ירושלים, מקום מפגש לשלוש הדתות המונותיאיסטיות ולתרבויות שונות מאוד זו מזו, ממזגת בתוכה ערכי מורשת, מקומות היסטוריים קדושים עם תרבות עכשווית, היוצרים יחדיו עיר מיוחדת ויוצאת דופן שמושכת אל שורותיה רבים ה"משוגעים לדבר".

ירושלים, אחת הערים היפות בעולם שסוד כוחה טמון בהיותה מקום מפגש לשלוש הדתות המונותיאיסטיות ולתרבויות שונות מאוד זו מזו, מאופיינת במזיגה של חיי יומיום עם ערכי מורשת, מקומות קדושים עם תרבות עכשווית, קוסמופוליטיות לצד היסטוריה, היוצרים עיר מיוחדת ויוצאת דופן שמושכת אל שורותיה רבים ה"משוגעים לדבר".

בסביבות מגורים המאופיינות בנוף ייחודי, מרשים או בעל משמעות עבורנו, נרצה בדרך כלל לתת תחושה שהמרחב העוטף אותנו "נכנס" אל תוך הבית ומהווה חלק בלתי נפרד מהחללים הפנימיים שבו. החיבור בין הבית למרחב הציבורי מרחיב את תחושת הגודל של הבית מחד ואת תחושת השייכות למרחב מאידך, ויוצר אסתטיות משוחררת מעכבות.

איך מכניסים את האלמנטים הירושלמיים אל תוך בית מודרני הממוקם בליבה המתחדש של העיר, ומחברים בינו לבין האווירה הירושלמית הייחודית שבחוץ?

לתת לסקאלת הצבעים מקום של כבוד

כדי לקשר את החלל הביתי אל הרצף החיצוני, יש לתת מקום של כבוד לסקאלת הצבעים המאפיינת את הסביבה ולהכניסה אל תוך הבית. הצבעים תורמים ליצירת האווירה הרצויה בבית מחד, וגורמים לתחושה של זרימה והרמוניה בין הפנים לחוץ. כל מה שצריך לעשות הוא להתבונן החוצה. שאבו השראה מהצבעים המאפיינים את הסביבה החיצונית, בחרו הרמוניה של צבעים המורכבת משלושה צבעים לפחות, ושלבו אותם בצבעי הקירות ובפריטים השונים שמקשטים את הבית.

הרי ירושלים מורכבים בעיקר מסלעי משקע אבן גיר ודולומיט המאופיינים בצבעים מגוונים החל בלבן, וורוד וכלה בצהוב וזהוב, ונחצבים למטרות בנייה. הסלעים הידועים בכינוי אבן ירושלמית, שימשו השראה בעיצוב הפנטהאוז לדוגמא בפרויקט 7 KOOK ST.. הצבעים השולטים בפנטהאוז הם בז', חום וורוד עתיק לצד הבזקים של גוונים זהובים. הצבעים משתלבים בהרמוניה כך שיוצרים מראה יוקרתי והומוגני המשקף את עברה המפואר של ירושלים עם הקדמה הטכנולוגית של היום.

קירות מסך

לקירות המסך, חלונות זכוכית גדולים המגיעים מרצפת החדר ועד לתקרה, שני יתרונות בולטים. הראשון, הוא כמות אור השמש הרבה שיכולה לחדור דרכם והשני הוא חשיפה מלאה לנוף שבחוץ, ללא הפרעות ומטרדים. יחד עם זאת, קירות המסך מעניקים תחושה כי החלל גדול יותר. במידה והצבת קירות מסך איננה אפשרית, הרחיבו את פתחי החלונות והנמיכו אותם על מנת שיחשפו יותר מהנוף שבחוץ.

על אותו הקונספט, כדאי לשים לב כיצד אלמנטים בחלל מסודרים ביחס לנוף. במידה ואחד החדרים פונה לגן או למרפסת כדאי לפתוח בו דלת יציאה מזכוכית ואלמנטים דוגמת שולחן עבודה או אזורי פעילות במטבח, אי למשל, העדיפו להציבו אל מול הנוף. 

יצירת אזור ישיבה מסודר ומקורה מחוץ לבית

עיצוב גינת או מרפסת הבית כהמשכו של חלל המגורים הסמוך לו, דוגמת סלום או חדר שינה, באמצעות כריות וריהוט הדומים בסגנונם ובצבעיהם לאלמנטים שבתוך חלל הבית,  המשך ריצוף הפנים גם החוצה לריצוף החוץ היוצא אל המרפסת או הגינה. כמו כן, יש להקפיד על ריהוט מינימליסטי וללא משענות גבוהות על מנת שלא יחסום ויסתיר את הנוף.

שילוב אלמנטים הקשורים לסביבה החיצונית

העיר ירושלים משדרת תחושה של ניגודים מושלמים: ישן מול חדש, מודרני מול קלאסי לצד מוטיבים של פאר והדר בעבר ובהווה. על מנת לצקת את ההוויה של הסביבה בה אני חי אל תוך חלל המגורים, ניתן לשלב אלמנטים הקשורים למקום, דוגמת תמונות של האזור או של אישים המזוהים עימו, אמנות מקומית וכיוצא באלה.