פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

​כך הפכה בקעת אונו לסביבה המושלמת למשפחות

העורף הפרברי של תל אביב כבר מזמן עבר לקדמת הבמה, ותופס את הפוקוס לא רק בגלל הקרבה לעיר הגדולה, אלא בזכות מערכת חינוך איכותית, סביבה ירוקה, מרכזי תרבות ופנאי ואוכלוסיה חזקה. מגזין סביונים בדק איך שינתה המהפכה שעברו יישובי הבקעה את אופיו של האזור, ומה הופך אותו לכזה שמשפחות אוהבות

מי היה מאמין, שעד לפני כ-15 שנה לא היה אפילו קניון בקרית אונו. היום קרית אונו, שהוכרזה כעיר רק ב-1992, היא אחת הערים המשגשגות והמבוקשות ביותר בקרב משפחות, ומציעה להן אטרקציות שונות ומגוונות: החל במרכז באולינג ומשחקייה עשירה, דרך המתנ"ס הקהילתי, המציע הופעות, הרצאות והצגות לכל המשפחה, ועד הקניון ומועדון הספורט העירוני. ההיסטוריה של העיר, כמועצה מקומית קטנה, מעניקה לה את אופייה הייחודי שנשמר עד היום: אווירה קהילתית, כפרית ושקטה, בלב המרכז האורבני של גוש דן. לא סתם מכונה הקניון בעיר קניון המשפחות - מעבר לפתרון זמין, קל ונוח לבילוי משפחתי, הקניון משמש נקודת מפגש קהילתית בין תושבי השכונה: כשהילדים משחקים יחד במשחקיה, ההורים יכולים לשתות קפה בנחת מאחד מבתי הקפה בו.

חיים אורבניים מתקדמים עם אווירה פסטורלית ושלווה

תנופת הפיתוח של קרית אונו לא שמורה רק לה, ומאפיינת את כלל יישובי הבקעה: אחד היתרונות המרכזיים של האזור, הוא קיומו כעורף הפרברי של בירת גוש דן, הלוא היא תל אביב. הקרבה לאזורים אסטרטגיים כמו נתב"ג, בית החולים תל השומר, פארק אריאל שרון, ואזורי התעסוקה הרבים של גוש דן, הופכים את בקעת אונו ליעד החם למשפחות. לא פלא שתכניות בנייה עתידיות מדברות על תוספת של כ-100 אלף תושבים לאזור ב-20 השנים הקרובות. מהיתרונות הרבים של האזור נהנים גם תושבי שכונות הסביונים בבקעת אונו של "אפריקה ישראל מגורים". מצד אחד, הם מנהלים חיים אורבניים מתקדמים, על כל השירותים הקהילתיים החדשניים המשתמעים מכך, ומצד שני – זוכים לאווירה פסטורלית שלווה, שמאפיינת יישובים קטנים.

ירוק בעיניים לצד חוויית קניות ובילויים

תושבי "סביוני גבעת שמואל" ברמת דקלים, למשל, מתגוררים באחת השכונות הנחשבות ביותר בעיר, המורכבת ברובה ממשפחות אמידות. תושבי השכונה נפגשים במרכזים הקהילתיים שליד הבית, ובהם הפארק המרכזי הגדול, הכולל גינות משחק ושעשועים לילדים ושבילי אופניים, פארק הכושר, הקאנטרי קלאב ובית הכנסת. חוץ מהפארק הגדול, תושבי השכונה יכולים לשטוף את העיניים בירוק גם בישיבה אגבית במרפסת הבית: בפרויקט, שבו 8 בניינים בעיצוב מוקפד, יש 17 קומות בכל בניין, המשקיפות לנוף ירוק ושליו. אבל אל תתנו לשקט להטעות אתכם - בדומה לקרית אונו, גם גבעת שמואל לא מקופחת בגזרת השופינג והבילויים, ולצד השקט היא מספקת חיי פנאי תוססים: במרחק הליכה מהשכונה נמצא אזור התעשייה "קרית מטלון", על שלל המסעדות ובתי הקפה שבו, ו"קניון הגבעה" של גבעת שמואל משלים לתושבים את חוויית הבילוי והקניות המתקדמת.

גני תקווה: הפנינה של בקעת אונו

גם גני תקווה, המכונה "הפנינה של בקעת אונו", עשירה במרכזי תרבות, בריאות ירוקות ובמוקדי בילוי וקניות: ספריה ענפה, מרכז ספורט והיכל תרבות מציעים לתושבים עולם שלם של ספורט ואמנות. פעילות העשרה מגוונת בתחומי המוזיקה, המחול והספרות, בנוסף לחוגי העשרה מתקדמים המיועדים לכלל האוכלוסייה, ממצבים את העיר כמובילת עולם הפנאי בבקעת אונו. אפשר היה לטעות ולחשוב שמדובר בעיר מסועפת, ולא ביישוב הקטן והאינטימי שהוא, שבו הכל נגיש לכל במרחק הליכה. נגישות גבוהה לצירי תנועה מרכזיים, וכן למוסדות חינוך, תרבות ופנאי מגוונים, היא גם מה שמאפיין את שכונת "גני סביון" בגני תקווה: 5 בניינים המוקפים פארק ירוק רחב וגן שעשועים לילדים, 22 קומות המשקיפות אל נופי המושבים כפר מעש וגת רימון הסמוכים, ומרחק הליכה קצר למוקדי בילוי אסטרטגיים, דוגמת הקאנטרי קלאב השכונתי, מרכז מסחרי וקריית חינוך. שכונה משפחתית שבה כולם מכירים את כולם, נפגשים בשעות הפנאי בנקודות המפגש המפרות, ויודעים שבמידת הצורך, מישהו תמיד יהיה שם בשבילם.

מערכת חינוך מתקדמת המושכת אוכלוסיה צעירה ואיכותית

ואפרופו חינוך, בקעת אונו מצטיינת גם בתחום זה, ללא ספק אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחירת מקום מגורים למשפחות צעירות. השקעה יוצאת דופן של יישובי הבקעה במערכת החינוך המקומית, מניבה תוצאות בשטח: תלמידי גבעת שמואל ניצבים בקביעות בצמרת הזכאות לתעודת בגרות, עם ציוני מיצ"ב מהגבוהים בארץ. בקרית אונו, פרט למוסדות חינוך איכותיים, אפשר למצוא את הקונסרבטוריון, המציע לילדי השכונה חוגי מוזיקה מגוונים, והשתלבות בהרכבים מוזיקליים, הפותחים להם דלת לתחום האמנות. ואם זה לא מספיק, הקונסרבטוריון מאפשר לילדים גם להבחן בבגרות במוזיקה, כדי להקל על עתידם בתחום.
חלק מהחזון החינוכי בעיר מתבטא גם בקריה האקדמית אונו, עם שלושה מסלולי לימוד לתואר ראשון, ומסלול לתואר שני במנהל עסקים. הקריה האקדמית, לצד הקרבה לאוניברסיטת בר אילן השכנה, מושכות ליישובי הבקעה אוכלוסייה צעירה ואיכותית, שפעמים רבות נשארת לגור באזור גם הרבה אחרי סיום הלימודים.

סביון: השילוב המושלם בין החיים הטובים לחיי קהילה משפחתיים

בסביבה האורבנית-כפרית הזו משתלב גם היישוב סביון. למרות שמאז ומתמיד נהנה ממעמד מיוחד בבקעת אונו, ושימש כסמל סטטוס ישראלי לחיים הטובים - עם דיור יוקרה ואוכלוסייה חזקה ואמידה במעמד סוציו-אקונומי הגבוה ביותר בארץ - עדיין מדובר במועצה מקומית קטנה, שמאופיינת במשפחתיות. רחובות מטופחים, סביבה ירוקה וגנים מתוחזקים הם אולי הדבר הראשון שנראה לעין כשמגיעים לסביון, אבל איכות החיים הגבוהה של התושבים מתבטאת גם בחיי קהילה חמים. כמה אנשים החיים בעיר גדולה באמת מכירים את השכנים שלהם? כמה מהם מעורבים בחיי הקהילה? בסביון מתקיימים אירועים קהילתיים רבים, שבהם לוקחים חלק תושבי השכונה תוך מעורבות רבה. מפעלים חינוכיים, ספורטיביים ותרבותיים שונים, מערכת חינוך איכותית, חוגי העשרה וספורט ושבט צופים פעיל מעידים על חיי הפנאי העשירים של המשפחות באזור. מכל אלה ועוד נהנים גם תושבי שכונת "משתלות סביון" של אפריקה ישראל מגורים. קאנטרי קלאב מפואר, הכולל בריכות, מגרשי טניס, מדשאות רחבות, סאונה, חדר כושר ובאולינג דשא, לצד בית תרבות חדש המשמש מרכז קהילתי לתושבי השכונה, הופכים את סביון לשכונה משפחתית יוצאת דופן.