פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

​פריחתם של מגדלי היוקרה

יותר ויותר משפחות נפרדות מחלום הבית הפרטי לטובת מגורים במגדלי יוקרה, שמספקים רמת חיים גבוהה, בסמוך למוקדי תרבות, פנאי ושירותים נחוצים, ובתוספת ביטחון אישי. כזה הוא גם מגדל סביון מופת ברמת גן, המושך אליו מצמצמי דיור, משפחות צעירות וגם רוכשים בודדים, בזכות נוף פתוח, מפרט דירות עשיר ומיקום מנצח. דליה ומירון ליבוביץ', שרכשו לאחרונה דירה בפרויקט: "בסביון מופת מצאנו דירת 4 חדרים גדולה ומרווחת, עם חלוקת חללים טובה ואפשרות לשינויים, שומר בכניסה וקרבה לשירותים נחוצים"


בשנה האחרונה יותר ויותר ישראלים זונחים את חלום הבית הפרטי פלוס גינה, לטובת מגורים נחשבים לא פחות, במגדלי יוקרה. גם מי שיכול להרשות לעצמו וילה דו-מפלסית, מעדיף לרוב להסתכל על כולם מגבוה: הנוף מהקומה ה-22 מנצח בנוק-אאוט את גינת התבלינים המגודרת בחצר הבית הפרטי, וגם נתוני הלמ"ס מעידים, כי בשנה החולפת חלה ירידה משמעותית בשיעור התחלות הבנייה של בתים פרטיים.

התופעה נפוצה בארץ בכל שכבות הגיל, אבל בעיקר בקרב משפחות בוגרות: זוגות מגיעים לעשור החמישי ויותר בחייהם, כשהילדים כבר עזבו את הקן, ומגלים שנשארו עם יותר מדי חללים נטושים בבית. החדר של הבן הגדול הפך אולי לחדר עבודה, אבל גם חובבי האופנה הגדולים ביותר לא צריכים יותר מחדר ארונות אחד. גם הגינה בחוץ הולכת וקמלה כי מטפלים בה פחות ופחות, וטיפוס יומיומי של כל המדרגות המפרידות בין המפלסים השונים הופך למשימה קשה מדי. הוצאות התחזוקה והניקיון השוטפות הופכות מיותרות, כשהחדרים המנוצלים בבית הם בערך מחצית מאלה הקיימים בו. הפתרון מגיע בדמות חלום הנדל"ן החדש - מגדל מגורים גבוה, שמציע למצמצמי הדיור שירותים יוקרתיים, אבזור חדשני ומודרני, יוקרה לא פחותה מזו הנלווית לבית פרטי – אבל במחיר שפוי יותר, ועם בונוס משמעותי של נוף, בריזה וביטחון אישי, שעולה ככל שעולים בקומות.

תופעה שהחלה בתל אביב וזלגה לערים גדולות נוספות

הרצון לגור במגדלי יוקרה גבוהים לא שמור רק למצמצמי דיור, שרוצים לשמור על רמת חיים גבוהה אך לא זקוקים עוד לשטח דירה עצום ומסועף. השאיפה משותפת גם למי שרוצה להתקרב למוקדי בילוי, תרבות ופנאי, לזוגות או לבודדים, שחולמים על דירה יוקרתית במרכז העניינים של תל אביב, אך נרתעים מהמחיר הגבוה. התופעה התחילה באמת בתל אביב, שהציעה מגדלי מגורים יוקרתיים עם מיתוג של וילות בסביון, עם כל השירותים והנוחות של חיים בלב ליבה של העיר הגדולה והתוססת. מגדלי המגורים עונים למעשה על צורך כפול של מי שמבקש לעצמו דירה בסטייל: גם יוקרה, אבל גם קרבה למרכזי הפנאי ולשירותים נחוצים דוגמת סופרמרקט וקופת חולים, מה שפחות קיים במגורים בווילות יוקרה.

הטרנד אולי התחיל בתל אביב, אבל כיום נפוץ בערים נוספות, שאימצו אותו בחום, ובהן נתניה, רעננה ורמת גן. וכשאנשים גילו, שהם יכולים לשמור על רמת חיים גבוהה ויוקרתית, עם תוספת של ביטחון אישי גבוה, נוף פתוח ושורת שירותים נחוצים ליד הבית, הם החלו לנדוד למרכזי הערים, ולהעדיף את המגדלים על פני הווילות ביישובים המרוחקים.

סביון מופת ברמת גן: משלב את יתרונות מרכז העיר עם שקט ושלווה

אחד ממגדלי היוקרה המדוברים ביותר, באחת הערים המרכזיות בישראל, הוא מגדל מופת סביון ברמת גן, של אפריקה ישראל מגורים. המגדל, בתכנונו המוקפד של האדריכל המוערך משה צור, האחראי על כמה ממתחמי היוקרה המפורסמים בישראל (ובהם מגדלי YOO), הוא המגדל הבולט היחיד בסביבה של בנייה נמוכה. לכן הוא משלב את יתרונות מרכז העיר, עם השקט והשלווה של האזור, המכונה המרכז השקט של רמת גן. המגדל, בן 28 קומות, מציע דירות בנות 4-5 חדרים, מיני פנטהאוזים ודירות גן איכותיות, ואידיאלי למצמצמי דיור שמעוניינים לשמור על רמת חיים גבוהה: במקום ללכת לאיבוד בין 500 מ"ר וחללים ריקים, הם מקבלים את היוקרה ואת האבזור החדשני ביותר בדירת 4 חדרים של כ-120 מ"ר, כשאת הגינה הגדולה בביתם הפרטי לשעבר, שכבר אינה בשימוש, מחליפה מרפסת מרווחת של 13 מ"ר.
מפרט עשיר הכולל, בין היתר, חימום תת-רצפתי בחדר הרחצה של ההורים, תריסי גלילה חשמליים, אסלות תלויות ומערכת של "בית חכם", מספק לדיירים את כל הפינוק היוקרתי במרחק נגיעה, מבלי שיצטרכו לטפס עשרות מדרגות.

שירותים מתקדמים בבניין כמועדון דיירים מעוצב ומרווח וחדר כושר מאובזר, מעניקים לדיירים תחושה של מלון 5 כוכבים, ומנגישים עבורם שירותים נחוצים ממש מתחת לבית.

האלטרנטיבה השפויה של תל אביב

מיקומו המרכזי של מגדל סביון מופת – בצומת הרחובות הרצל וקריניצי – נגיש לכל נקודה מרכזית במרחק הליכה קצר: לכיכר נהרדעא, לבתי קפה ולמסעדות, לקופת החולים ולכל מרכזי הקניות הנחשבים. לכן הפרויקט אטרקטיבי גם לצעירים – לרוכשים בודדים ולזוגות טריים - שמחפשים לגור בתל אביב אבל אינם יכולים להרשות זאת לעצמם מבחינה כלכלית. לאלה מצפה חווית מגורים אקסקלוסיבית ויוקרתית, תוך קרבה מקסימלית לעיר הגדולה.
גם הנוף, כאמור, משחק תפקיד משמעותי במגדלי המגורים, דוגמת זה של סביון מופת: מבחינה טופוגרפית, מגדל סביון מופת נמצא במיקום מאד גבוה בעיר, החולש מצפון מערב לכיוון הים, וממזרח לכיוון הרי ירושלים. התוצאה היא נוף פתוח לכל הכיוונים, 360 מעלות, עם פלוס רציני של בריזה נעימה, גם בחודשי הקיץ הלחים.

עליית תוחלת החיים ושנות פנאי רבות יותר לאחר היציאה לגמלאות, יוצרות מצב של אנשים פעילים ותוססים, שמחפשים לעצמם מוקדי תרבות ופנאי במרחק הליכה. תשכחו מהסבתות הסורגות של פעם – המבוגרים של היום מבקשים ליצור לעצמם אורח חיים פעיל, ויכולים להרשות זאת לעצמם הרבה יותר. הופעות ואירועי תרבות אחרים, קניות ומסעדות – את כל אלה אפשר לעשות בעיר, אך מי שמתגורר בריחוק, נאלץ להיקלע לפקקים עירוניים, וגרוע יותר – לבזבז זמן על חיפושי חנייה מייגעים. מגורים במגדלי יוקרה בלב ליבה של העיר, המספקים את כל הטוב שיש לעיר להציע במרחק הליכה קצר, חוסכים בזמן ומעודדים חיי פנאי עשירים, בכל גיל.

הגיע הצורך בדירה קטנה יותר – תוך שמירה על רמת החיים הגבוהה

בין מי שהחליטו להיפרד מדירתם הגדולה בבגרותם, ולעבור לדירה נוחה יותר המציעה יוקרה ואבזור מתקדם במגדל סביון מופת ברמת גן, נמנים דליה ומירון ליבוביץ'. בני הזוג התגוררו במשך שנים בעיר, בדירת 4.5 חדרים בבניין משותף, ורצו שינוי. "יש לנו שלושה ילדים בני 34-45, וכשהם גדלו ועזבו את הבית רצינו להתחדש", אומרים בני הזוג. "האופציות שהיו על הפרק הן שיפוץ מסיבי, תוך ביטול חלק מהחדרים בבית שכבר אין לנו צורך בהם, או מעבר לבית חדש. כבר החלטנו על שיפוץ, אבל אז הילדים לחצו עלינו להתפנק באמת ולעבור לדירה חדשה".

בני הזוג חיפשו דירה חדשה ברמת גן, באזור המוכר להם, והתוודעו לפרויקט סביון מופת. הם התאהבו, ורכשו דירת 4 חדרים בפרויקט. "החלטנו ללכת על זה מכמה סיבות", הם מסבירים. "ראשית, בגלל המוניטין של אפריקה ישראל, חברה רצינית ואיתנה, ואמינות הקבלן המבצע. שנית, המיקום הוא אטרקטיבי ומרכזי מאד, בקרבה לשירותים נחוצים, החל מסופרמרקט ועד הבנק וקופת החולים. כמעט שלא צריך להזיז את הרכב, וזה יתרון ככל שעולים בגיל. מעבר לכך, גודל הדירה קסם לנו. לא מצאנו דירת 120 מ"ר של 4 חדרים, ובמופת זה קיים, עם חלוקת חללים טובה ואפשרות לשינויים". כך, בכוונת בני הזוג להפוך את דירת הארבעה חדרים שרכשו לדירת שלושה חדרים מפנקת. "אנחנו לא צריכים כל כך הרבה חדרים", מסבירים בני הזוג. "אנחנו זקוקים לחדר שינה, לסלון, לחדר אוכל גדול ולחדר נוסף, לנכדים".

בין היתרונות שמציינים בני הזוג בפרויקט סביון מופת, בולט גם אלמנט הביטחון. "בפרויקט יש שומר ושירותים יוקרתיים, וזה מאד נחמד לגור בבניין כזה, ומעניק תחושת ביטחון ושקט נפשי", הם אומרים. "כיום אנחנו גרים בבניין שבו יש אמנם דלת כניסה, אבל כל מי שרוצה יכול להיכנס. אנחנו מצפים מאד למעבר לדירה החדשה, ומקווים לשכנים נחמדים".


לחצו כאן לפרטים נוספים על מגדל סביון מופת >