פרטיך התקבלו בהצלחה!

תודה על פנייתך

פרויקטים נוספים שיעניינו אתכם:

​אפריקה ישראל מגורים במחווה לעיר תל אביב ותולדותיה

בניין המגורים סביוני TLV עוצב כחלל אומנותי המציג את התרבות האורבנית של העיר מימי ראשיתה. בחללים הציבוריים של פרויקט סביוני TLV, שממוקם בליבה התרבותי של תל אביב, בין נווה צדק לפלורנטין, מוצגות 90 יצירות אמנות רחוב בהשראת ההתפתחות האדריכלית והתרבותית של העיר, פרי יצירתו של האמן והמעצב הידוע יורם רובינגר 


ישנם מקומות במרחב האורבני שהם פשוט מעוררי השראה, אחד מהם הוא סביוני TLV, הממוקם בין נווה צדק לפלורנטין בליבה התרבותי של תל-אביב ונועד לשנות את תרבות המגורים באזור. במסגרת הקונספט הייחודי, שבו האמנות משולבת בתוך בניין המגורים ומהווה את תעודת הזהות הבלעדית שלו, מעטרות היצירות שטח של כ-70 מ"ר הכולל את הלובי ואת קומות הבניין. בכך, הופך הפרויקט לחלל אמנותי המאיר את התרבות האורבנית של העיר מראשיתה, מנגיש את האמנות לקהל הרחב ומתפקד כחלל פתוח לשיח של אמנות והיסטוריה.
בפרויקט, המעוצב בסגנון אירופאי עם גינה פנימית ייחודית ולובי כניסה שתוכנן על ידי המעצבת ליאורה ניב פרומצ'נקו ועל טהרת הבאוהאוס התל-אביבי, מוצגות 90 יצירות אמנות, פרי יצירתו של האמן והמעצב המוכר יורם רובינגר. היצירות, שמעטרות את הלובי ואת קומות הבניין, מתמקדות בהתפתחות האדריכלית והתרבותית של תל-אביב שבהשראתה נולדו, ומפליגות בין אירועי החיים שאפיינו אותה לאורך שנות קיומה.

חלל חי המחבר בין הדיירים

במסגרת עבודתו הקדיש רובינגר התייחסות למרחב הציבורי שהוא - על פי רוב - בבחינת אזור אפור, שמשמש למעבר בלבד. בתהליך מוקפד הפך אותו רובינגר לחלל חי המחבר בין דיירים ומרחיב את תחושת הבית. התוצאה שהתקבלה הינה יצירה ויזואלית של ציוני דרך של העיר תל אביב שבאו לידי ביטוי ביצירות המורכבת משכבות-שכבות ושנועדו, באמצעות צבע וצורה, לייצר פליאה והתפעלות. 
"החלטתי לקרוא לעבודה 'שכבות אורבניות' ולתאר באמצעותה את החוויה התל אביבית כפי שהיא משתקפת בעיני. זו אינה עבודת תיעוד, זהו מסע בצבע ונייר ברחובות העיר, בין טיפוסיה, פרנסיה וגיבוריה, צורותיה וצבעיה, מיומה הראשון ועד היום", אומר רובינגר.
"משום קרבתו של הבניין לערש ילדותי בשכונת נווה צדק, החלטתי ליצור יצירה ויזואלית שתחבר את העיר ואת תולדותיה אל החללים הפנימיים של המקום", מוסיף רובינגר. "היצירה 'שכבות אורבניות' מתארת באמצעות צבע וצורה את החוויה התל אביבית והופכת את הבניין כולו לתערוכה קבועה, שמהווה הצדעה ויזואלית להיסטוריה של העיר המקיפה את הבניין מבחוץ מחד, ומאידך פועמת בבניין מבפנים, ויוצרת אינטגרציה בין הפנים לחוץ בו הוא מתקיים".